Blog Pańska Skórka testuje aplikację City Talks

City Talks – aplikacja zamiast przewodnika po mieście

City Talks – aplikacja zamiast przewodnika po mieście

Mobilna aplikacja City Talks to wirtualny przewodnik po Warszawie i Rzeszowie, a niebawem również innych polskich miastach.
Umożliwia samodzielne wędrowanie po mieście i zwiedzanie przez odsłuchiwanie krótkich historii na temat miejsc i ludzi związanych z daną lokalizacją.

„Technologia dała nam możliwości, dzięki którym miasto naprawdę do nas przemówiło. Aplikacja City Talks umożliwia usłyszenie tego głosu – oddajemy więc nasze narzędzie w ręce, uszy i serca mieszkańców Warszawy oraz turystów” – powiedziała dr Paulina Codogni, jedna ze współzałożycielek City Talks.

„Warszawskie opowieści to łącznie ponad 75 godzin nagrań. Planujemy rozwój projektu w innych miastach Polski i Europy” – dodała.

Fragment artykułu ze strony waszatursytyka.pl

0
  • 0

Gazeta Wyborcza wymienia City Talks w gronie najlepszych aplikacji do zwiedzania miasta

Gazeta Wyborcza wymienia City Talks w gronie najlepszych aplikacji do zwiedzania miasta

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25108153,nowe-aplikacje-na-smartfony-przydatne-w-warszawie.html

 

0
  • 0

Niezwykłe spacery po Rzeszowie z aplikacją City Talks

Niezwykłe spacery po Rzeszowie z aplikacją City Talks

Rzeszów to drugie obok Warszawy miasto dostępne w aplikacji City Talks. Mieszkańcy Rzeszowa i turyści mogą zwiedzić, czyli odsłuchać aż 250 nagranych mikrohistorii i obejrzeć archiwalne zdjęcia.

Z części punktów powstało aż 12 spacerów tematycznych, przybliżających m.in. secesyjną i modernistyczną architekturę miasta, jego legendarnych mieszkańców i słynne rzeszowskie rody, jak również czasy C.K. Galicji i PRL, okres wojennej konspiracji czy dziedzictwo kultury żydowskiej.

„Technologia dała nam możliwości, aby stało się coś dotąd nie do pomyślenia: żeby miasta do nas naprawdę przemówiły. Oddajemy w ręce, uszy i serca rzeszowian prototyp naszego narzędzia, aby sami przekonali się, że ich miasto mówi! – mówi Paulina Codogni, jedna z współzałożycielek City Talks.

Przeczytaj cały artykuł na: rzeszow-news.pl

0
  • 0