CITY TALKS – więcej niż aplikacja turystyczna!

CITY TALKS – więcej niż aplikacja turystyczna!

Dotrzeć do miejsc, o których wiedzą tylko lokalni i poznać historie, których nie znajdziemy w żadnym przewodniku turystycznym – w ten sposób chcemy poznawać nowe miejsca. Zwiedzanie musi być przygodą. A połączenie spacerów ze słuchaniem miejskich opowieści to doświadczenie, które dostarcza emocji, a jednocześnie uczy historii danego miasta.

Dzięki naszej aplikacji City Talks w kompletnie nieznanym miejscu, możesz poczuć się jak u siebie lub na nowo odkryć miasto, w którym żyjesz od urodzenia. Wędrówka po ulicach, parkach, placach z City Talks to nie tylko poznawanie historii zabytków, znanych punktów turystycznych, ale przede wszystkich domów, kamienic, bloków, w których mieszkali zwykli ludzie. Bo miasto to ludzie, oni tworzą jego tożsamość. Poznając losy ludzi poznajesz miasto. Dlatego w czasie tworzenia City Talks równie ważne jak opowieści o zamkach, pomnikach, rynkach, były dla nas historie przedwojennych warsztatów, targowisk, karczm i tym podobnych miejsc, w których tętniło tzw. zwykłe życie.

City Talks otwiera przed Tobą miasto, ale nie narzuca żadnego kierunku zwiedzania. Sam decydujesz, w którą stronę iść, co zobaczyć. Podsuwamy Ci tylko pomysły i towarzyszymy w zwiedzaniu. Możesz po prostu iść przed siebie i odsłuchiwać historyjek na temat miejsc, które mijasz po drodze. Możesz iść na spacer po danej okolicy lub wybrać się na spacer tematyczny, np. śladem żydowskiej historii miasta, śladem historii kryminalnych lub wojennych.

Rzeszów i Warszawa to pierwsze miasta w naszej aplikacji. Mamy nadzieję, że City Talks będzie wędrować przez całą Polskę. Nasze miasta zawsze będą otwarte, jeśli znasz ciekawą opowieść ze swojego miasta – podziel się z nami i dodaj kolejny punkt do naszej wielkiej mapy.

Zapraszamy do wspólnej przygody. Wejdź do City Talks i po prostu idź za głosem miasta.

1+
  • 1+