„Nowoczesne technologie jako narzędzie do zwiedzania miast” – artykuł sponsorowany

„Nowoczesne technologie jako narzędzie do zwiedzania miast” – artykuł sponsorowany

Aplikacje turystyczne cieszą się coraz większą popularnością i są używane przez użytkowników na całym świecie przez wiele lat. Początkowo użytkownicy sięgali głównie po praktyczne aplikacje za pomocą, których mogli w szybki, wygodny i bezpieczny sposób przeprowadzić czynności związane z organizacją podróży np. rezerwacja biletów na podróż, rezerwacja noclegu w hotelu, sprawdzenie lokalnych restauracji. Kolejnym i naturalnym krokiem było zainteresowanie aplikacjami, które można byłoby wykorzystywać w czasie zwiedzania. Od przeszło 10 lat konsekwentnie spada sprzedaż przewodników drukowanych w formie książek, a turyści korzystają chętniej z informacji znalezionych w internecie – blogi, vlogi oraz z aplikacji turystycznych.

Na polskim rynku autorem innowacyjnego rozwiązania dla turystów jest firma CreateIt, które stworzyła na zamówienie aplikację do zwiedzania miast City Talks. Innowacyjność rozwiązania polega na tym, że użytkownicy aplikacji nie muszą w czasie zwiedzania czytać informacji i opisów, tak jak to odbywa się w przypadku korzystania z przewodnika w formie książki. Zwiedzanie z aplikacją City Talks polega na spacerowaniu po mieście i odsłuchiwaniu krótkich ok. 2 minutowych historii nagranych o miejscach, które mija się po drodze.

CreateIt zaproponowało użytkownikom szereg rozwiązań związanych z customizacją kontentu wg indywidualnych potrzeb. Użytkownik aplikacji City Talks może wybrać się na spacer po wybranej przez siebie dzielnicy miasta lub wybrać wędrówkę związaną z tematem, który go interesuje i wybrać spacer architektoniczny. Ponadto dzięki zastosowaniu specjalnych algorytmów użytkownik, może wygenerować listę np. wszystkich pomników w danej dzielnicy. Takie rozwiązania pozwalają użytkownikowi na samodzielne stworzenie spaceru. Zastosowanie rozwiązania tzw. „cienki klient” pozwoliło na to, że mimo iż aplikacja zawiera bardzo wiele danych, to jednocześnie nie obciąża pamięci telefonu. Na obecnym etapie w aplikacji są obecne dwa miasta – Warszawa i Rzeszów.

0
  • 0